Mara

Narodila som sa v Angole a spoznávanie Slovenska pre mňa začalo pôsobením mamy na Angolskom veľvyslanectve v Bratislave. Absolvovala som štúdium na Vysokej škole Múzických umení a okrem tanca sa dnes venujem aj divadelnej a filmovej scéne.
Kizombu mám zo všetkých tancov najradšej a preto ju aj rada učím. Vyhľadávam príležitosti na získavanie nových tanečných vedomostí aj cestovaním, najradšej však na tradičných a originálnych „festas de rua“ v Angole :-)

Marcio

Podobne, ako v prípade mojej sestry Mary, kizomba bola od narodenia súčasťou môjho života. Ako člen rôznych zoskupení som mal možnosť angažovať sa v mnohých tanečných a hudobných projektoch. Okrem zážitkov a skúseností mi dali možnosť spoznať Váš vkus pre zábavu a preto verte, že nabudúce Vás opäť niečim prekvapím :-)

Z pracovných dôvodov som momentálne mimo Slovenska, no teším sa zo všetkých Vašich tanečných pokrokov a úspechov.

Xénia

Ku kizombe som sa dostala náhodne, keď som bola vyzvaná do tanca. Vtedy som ešte netušila, že mi prirastie k srdcu natoľko, že ju nebudem chcieť nikdy prestať tancovať. Rovnako som nepredpokladala, že budem mať možnosť niekoľkokrát navštíviť krajinu, odkiaľ tento tanec pochádza a mať možnosť spoznať angolskú kultúru na vlastnej koži.

Vyštudovala som základnú umeleckú školu, odbor klasický tanec. Krátko som sa venovala spoločenským tancom a po 10-ročnej pauze ma zaujala salsa. Niekoľko rokov aktívne pôsobím tanečných školách a v tanečných skupinách Amigos a Kimbombos. Svoje tanečné skúsenosti rada zveľaďujem na rôznych domácich i zahraničných tanečných workshopoch. Verím, že si na párty čoskoro zatancujeme... :-)

Boris

Možno to niekoho prekvapí, ale ja som nemal s tancom v podstate nikdy nič spoločné. Začal som až po vysokej škole, keď ma kamarát dotiahol na hodinu salsy. Od tej chvíle sa nie len salsa, ale aj merengue, rueda a bachata stali miestom relaxu, čerpania nových síl a nekonečného spoznávania nových ľudí. Ale skutočnú lásku k tancu som spoznal až pri kizombe a hlavne sembe, ku ktorým som sa dostal prostredníctvom Marušky a Marcia. Som spoluzakladateľom tanečnej skupiny Kimbombos, vďaka ktorej som spoznal aj ostatné angolské tance ako rebita, tradičné afro a kuduro. Angolská kultúra ma oslovila natoľko, že som sa rozhodol Angolu navštíviť osobne a prežiť atmosféru a spoznať krásu tejto kultúry priamo zo zdroja :-) Svoj obzor si rozširujem aj pravdielným navštevovaním medzinárodných festivalov po celej Európe.

Peťo

Prvý krát som sa stretol s Kizombou na festivale v roku 2011, po 6-mesačných tanečných skúsenostiach v salse a bachate.  Bola to láska na prvý pohľad a samozrejme, aj na počutie. Odvtedy sa, napriek viacerým pokusom, nepodarilo zotrvať aj pri pôvodných tanečných štýloch a stal sa zo mňa „ortodoxný kizombero“.  Zameral som sa na kizombu a navštívil viacero európskych workshopov, ktoré ma vždy viac a viac utvrdzovali o jej rozmanitosti - tak po stránke hudobnej, ako i tanečnej. Od intenzívne energetickej tarraxinhe, až po energeticky intenzívnu Sembu. Mal som štastie dostať sa do komunity ľudí, ktorí tvoria základ kizomby na Slovenku a stal sa členom skvelej tanečnej skupiny Kimbombos. Hoci si myslím, že smerovanie každého tanečníka je dosiahnuť to, aby tanec bol vyjadrením jeho samého, i naďalej sledujem trendy tohto jedinečného tanečného štýlu a rôzne vplyvy naň.

Dušan

Podobne ako Xénia a Boris, aj Dušan patrí do skupiny tanečníkov, ktorých na Slovensku očarila kizomba už pred viacerými rokmi. Spolupodieľal sa na zakladaní skupiny Kimbombos a je autorom mixov všetkých jej choreografií. O svoj pozitívny vzťah k hudbe sa delí aj ako náš DJ Muxima, zároveň aj ako "rezidentný" DJ latino klubu La Fiesta v Bratislave. Aktívnemu tancu sa venoval aj ako člen tanečnej skupiny Amigos.

Dušan strávil mnoho času na cestách a takmer 4 roky pracovne pôsobil v rôznych krajinách Afriky, vrátane Angoly (rodisko kizomby), ktorú si obľúbil špeciálne :-)